Trudności w mówieniem u dziecka a wizyta u logopedy

mój 4 letni syn bardzo mało mówi w zasadzie pojedyncze słowa. sytuacja sie poprawiła odkąd poszedł do przedszkola ale i tak ciężko mu się mówi. czy zalecana jest wizyta u logopedy? czy może jeszcze poczekać

Witam, miałam podobny problem z synem parę lat temu. Proszę nie czekać synek powinien już dawno mówić. Dziecko czteroletnie mówi prawie wszystko, ma prawo nieprawidłowo artykułować głoski szeregu szumiącego (sz,ż,cz,dż...) i r. Powinno mówić całymi zdaniami, uczestniczyć w dialogach, zadawać pytania. Jeżeli Pani chce służę pomocą. Pozdrawiam Aleksandra Karlik

Witam. 2 letnie dziecko (jak podają źródła naukowe) powinno już wypowiadać około 200-300 słów i budować proste zdania. Pani 4-letni Synek mówi pojedyncze słowa i nie wypowiada się zdaniami. To bardzo niepokojący symptom. Synek ma znacznie opóźniony rozwój mowy. Radziłabym niezwłocznie skonsultować się z logopedą, najlepiej specjalistą neurologopedą.
Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

http://www.logo-ped.gda.pl/

Zalecam jak najszybciej udać się do logopedy. Czekają na wizytę odwiedziłabym laryngologa by sprawdzić słuch oraz neurologa by skontrolować czy nie ma nieprawidłowości pod tym kątem. Dziecko w wieku Pani synka powinno mówiąc kolokwialnie "papleć jak najęty"...Proszę nie czekać i udać się do specjalisty

Pozdrawiam,
Karolina Gajek