Zapytaj lekarza

7 3 6 , 5 7 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Mówienie u 3-latka mieszkającego w Anglii

Witam mieszkam w Anglii od 8 lat mam dziecko które zaczęlo właśnie naukę w przedszkolu i tu zaczyna się problem mój syn skończył 3 latka w czerwcu problem polega na tym iż mój syn niemowi za dużo mama tata nie inne dzieci mówią więcej ja rozumiem ze kazde dziecko jest indywidualNe lecz w przedszkolu przysługuje 15 godz tygodniowo a mój syn chodzi tylko na pół godz bo niby to ma mu pomóc w kształceniu mowy ponieważ jest to indywidualny program lecz mój synek bardzo lubi chodzić do przedszkola
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Na logopedę nigdy nie jest zbyt późno

Im wcześniej rozpoczniemy leczenie u logopedy, tym krócej terapia będzie trwać. Dlatego też nie warto z tym zwlekać, kiedy tylko zauważymy problemy z mówieniem u naszego dziecka, powinniśmy udać się do specjalisty. O tym, jak pomóc dziecku w prawidłwym mówieniu opowiada aktorka i logopeda Anna Powierza.

Trzylatek powinien posługiwać się większą ilością słów. Nie pisze Pani jednak, jakim językiem synek się posługuje; jeżeli stale słyszy dwa języki, nabywanie obu może być opóźnione.
Warto skonsultować się z logopedą, może lepiej takim niezależnym od przedszkola. Dla dobrego dalszego rozwoju (m.in. społecznego) wskazana byłaby intensywniejsza terapia logopedyczna.

http://www.krakowpsycholog.com.pl/

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy