Jak nauczyć dziecko mówić?

Jak nauczyć dziecko mówić?? Ma 1,5 roku i krótkie wiązadełko i mam tez objawy że języczek może mu nie rosnąć. Co i jak robić ?

Witam. Krótkie wędzidełko podjęzykowe należy podciąć. Rozumiem, iż dziecko mając ukończone 1,5 roku nie mówi jeszcze? Radziłabym zatem udać się na konsultację do logopedy specjalizującego się w terapii małych dzieci.
Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

http://www.logo-ped.gda.pl/

Witam,
Proszę skonsultować się z logopedą można skorzystać z Poradni Szkolno- Pedagogicznej, Specjalistycznej Poradni Logopedycznej w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym, albo Prywatnego Gabinetu Logopedycznego. Logopeda oceni wędzidełko i pozostałe artykulatory i ewentualnie pokieruje Panią do odpowiednich lekarzy, dodatkowo dostanie Pani szereg ćwiczeń usprawniających języczek dziecka.
Pozdrawiam
Aleksandra Karlik

Proszę udać się do logopedy, jeżeli faktycznie jest skrócone wędzidełko to należy je podciąć i wdrożyć terapię