Skrócone wędzidełko podjęzykowe a rozwój mowy u 2,5-latka

Moj synek ma 2,5 roku Ma skrócone wędzidełko podjęzyczkowe. Mowi bardzo dużo ale troche niewyraznie( nie wszystko ) ma problemy z L -Lody (jody) i zamiast K mówi Koń ( toń), mleczko(mleczo) . Cwiczę z nim dużo mam ksiązki dr. jagody Cieszynskiej i chodz do logopedy. Jak jeszcze mogę pomoc synkowie z tym K i L. Dobrze za to mówi Dom, Daj mi, Tata, noga. To mnie zaskakuje bo przy takim wedzidełku nie powinien mówic na T,D,N a mówi je bardzo wyraznie. tata powiedzial jak mial 8 miesięcy;)) Pozdrawiam .

Skrócone wędzidełko należy podciąć i wdrożyć terapię logopedyczną. Same ćwiczenia wg książki nie pomogą, mimo szczerych chęci. Specjalista po zbadaniu dziecka wdroży odpowiednie ćwiczenia i poinstruuje jak je wykonywać