Lekko skrócone wędzidełko podjęzyczkowe u 2,5-latka a ćwiczenia na wymowę

Mam 2,5 letniego synka.ma lekko mówie b lekko skrócone wędzidełko podjęzyczkowe.Byłam u b znanej logopedy i kazała robic cwiczenia na N,T,D i L-( zdania, wyrazy) - oraz pionizowac języczek. Bylam nieco zdziwiona ponieważ mój syn dobrze wymawia N,T,D, ma lekki problem z L Uczę go również SZ, Ż, CZ, DŻ - tutaj zle mówi Ż. Kupilam ksiązki Dr jagody Cieszynskiej-sylaby. Raczej syn ma problem z R,G ,L i K Ale czytalam ze na to jeszcze ma czas . Co Panstwo o tym sądzą. Zła diagnoza!!!!!

Witam. Po pierwsze skrócone wędzidełko podjezykowe trzeba podciąć. Po drugie u 2,5 rocznego dziecka za szybko jest na ćwiczenia z "sz, ż (rz), cz, dż" oraz "r", są za trudne! Nie widziałam, nie badałam dziecka, zatem trudno mi jest wypowiadać się, czy nie ma potrzeby pracować nad głoskami "n, t, d, l" - to ocenić może tylko specjalista logopeda. Jeśli jest Pani zaniepokojona wymową swego Synka, zaś nie zgadza się z zaleconymi przez logopedę ćwiczeniami, radziłabym nie robić nic "na własną rękę", by nie zaszkodzić dziecku, natomiast udać się do innego specjalisty na konsultację i po ćwiczenia do wykonywania w domu.
Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

https://www.facebook.com/pages/LOGO-PED-Gabinet-terapii-logopedycznej-i-pedagogicznej/280875155279321?ref=hl

Witam, co to znaczy lekko skrócone wędzidełko? Proszę sprawdzić czy syn po wyciągnięciu języka na zewnątrz - ma tzw serduszko, czyli ewidentnie wędzidełko dzieli języczek na połowę. Pani logopeda oceniała dziecko, trudno określić czy chciała tymi ćwiczeniami rozciągnąć wędzidełko, czy uznała ,że w/w głoski są źle artykułowane np. w niewłaściwych miejscach artykulacji. Proszę skonsultować się z innym logopedą, nie podejmować prób uczenia dziecka, ponieważ można nieświadomie zaszkodzić dziecku.
Pozdrawiam Aleksandra Karlik