Czy po podcięciu wędzidełka będę już mówić prawidłowo?

Witam mam pytanie od urodzenie mam problem z krótkim wędzidełka przez to mam wadę wymowę.Czy po podcięciu problem zniknie i czy będę już mówił prawidłowo ?

Prawidłowa wymowa albo lepiej artykulacja wykształca się u dziecka miedzy drugim a szóstym rokiem życia. Krótkie wędzidełko języka powoduje za zwyczaj reranie czyli problemy z wymówieniem spółgłoski R. Nie znam Twojego wędzidełka. Przez te 22 lata drogi nerwowo mięśniowe języka mogły nieprawidłowo dojrzewać i mogą być dalej niesprawne mimo podcięcia wędzidełka. Ale czasami trening logopedyczny może temu zaradzić.