Konieczność podcięcia wędzidełka pod językiem

Witam mam pytanie odnośnie wedzidelka pod językiem. Mam 30 lat i w zeszłym roku zmieniłem stomatologa stwierdził on ze konieczne jest podcięcie wedzidelka od strony zębów. Zabieg wykonał ale okazało sie ze jest ciut gorzej niż przed zabiegiem. Wiec teraz stwierdził ze musi podciąć wedzidelko to pod językiem czy jest konieczność robienia takiego zabiegu?

Proszę Pana są ścisłe wskazania do plastyki wędzidełka warg czy języka. Najczęściej wykonuje się taki zabieg gdy ruchomość języka jest niedostateczna, lub gdy wędzidełko pociąga dziąsło przy zębach.
Adam Ziemlewski

Wędzidełko języka jest głównie podcinane ze względów logopedycznych. Większa ruchomość języka umożliwia prawidłową wymowę. Z reguły takie zabiegi wykonuję u dzieci ale przychodzą także pacjenci dorośli którym przeszkadza zbyt krótki język i mała jego ruchomość.