Krótkie wędzidełko u 2-miesięcznego dziecka

Po urodzeniu synka lekarz mi powiedzial ze Kacperek ma krotkie wedzidelko i ze jest konieczna wizyta u laryngologa. Wczoraj bylismy u laryngologa i powiedziala zeby przyjechac gdy dziecko bedzie mialo 2.5 roku a Kacperek ma obecnie 2 miesiace . Czy moj synek nie bedzie mial do tego czasu problemow z mowa ?? kiedy najlepiej przciac nazbyt krotkie wedzidelko ? pomocy .

Nie każde skrócone wędzidełko należy podcinać, można udać się jeszcze do logopedy, żeby ocenił czy wędzidełko wymaga podcięcia, może zalecić ćwiczenia/masaże które spowodują, że podcięcie nie będzie konieczne.

Wędzidełko języka jeżeli jest za krótkie na pewno wymaga podcięcia. Wykonuje się to w znieczulaniu miejscowym za pomocą lasera. Zabieg jest całkowicie bezkrwawy. Około 2 roku życia jest szansa że zabieg się uda pod warunkiem dobrej współpracy Dziecka i Rodziców. Warto już zacząć wizyty adaptacyjne połączone z fluoryzacją w chwili pojawienia się zębów mlecznych. Wizyty adaptacyjne pozwolą przygotować małego pacjenta do zabiegu.