Krótkie wędzidełko podjęzykowe u niemowlaka

moje 2 miesięczne dziecko ma krótkie wędzidełko podjęzykowe(info od pediatry:trzeba tylko obserwować).w necie znalazłam informację ze są małe szanse ze wedzidełko się rozciągnie i lepiej zrobic u malutkiego dziecka zabieg podcięcia niż czekać aż podrośnie i będzie miało problem z mówieniem,u większego dziecka jest to już operacja w znieczuleniu ogólnym,u malucha miejscowe,zabieg ambulatoryjny i do domu.Czy powinnam faktycznie udać się na zabieg czy jednak czekać ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ewentualnej kwalifikacji do zabiegu powinien dokonać specjalista otolaryngolog dziecięcy, który ewentualnie taki zabieg następnie wykona. Zdecydowanie sugeruję zatem, by udała się Pani na konsultację. Skierowanie do specjalisty uzyska Pani od lekarza pediatry.

może Pani skonsultować się z laryngologiem lub logopedą, nie wszystkie krótkie wędzidełka wymagaja podcięcia jeśli nie przeszkadzają w piciu. Pozdrawiam