Jak wygląda postępowanie po zabiegu u tak małych dzieci?

Dwa dni temu 6 tygodniowemu synowi zostało podcięte Wedzidelko języka. Dostaliśmy zalecenia masowania po zabiegu aby uniknąć zrostów. Dziś na wizycie związanej z inną sprawą lekarz chirurg zakaz całkowicie masowania rany motywując swoje zdanie tym, że dziecko samo ćwiczy ranę i język ssąc pokarm. Powiedział również, że możemy masażami narobić kłopotów synowi i kategorycznie zabronił. Co robić. Jakie przyjmuje się postępowanie po zabiegu u tak małych dzieci?

Dzień dobry, masaż świeżej rany może rzeczywiście zaszkodzić dziecku. Proszę pozwolić na swobodne gojenie rany. Bywa, że zabieg przecięcia wędzidełka u niektórych pacjentów musi być za kilka lat powtórzony i nie oznacza to, że popełniono błędy w leczeniu. Wszystko zależy od anatomii struktur podjęzykowych. Na razie radzę spokojnie odczekać i nie stresować siebie i dziecka.