Zapytaj lekarza

7 4 0 , 9 0 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Podcięcie wędzidełka a ryzyko wystąpienia wady wymowy

Witam. A więc mam 21 lat i niestety mam przyrośnięte wędzidełko języka. Bardzo mnie to denerwuje. Problem leży w tym ze miałem wadę wymowy i chodziłem do logopedy, aktualnie mówię normalnie,wada wymowy była przy "sz,s,cz,c,rz, itp". Obecnie dokucza mi to przy normalnym całowaniu się.Ale mam pytanie . Czy jeżeli zdecyduje się na zabieg to gdy podetnę wędzidełko może dojść ponownie do wady wymowy ? Nie chciał bym się uczyć od nowa mówić i to na dodatek w tym wieku.
MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu

Jak wygląda koblacja?

Koblacja jest bezbolesny zabieg, którego celem jest pozbycie się problemu chrapania. Jak on wygląda? Na ten temat wypowiada się dr Michał Michalik. laryngolog.

Laserową korektę wędzidełka języka wykonuje się przede wszystkim u dzieci. Dorośli zawsze mają obawy o których Pan napisał. Nie ma pewności czy nie pojawi się delikatna wada wymowy po uwolnieniu języka. U dorosłych osób też wykonywałem takie zabiegi, zawsze uprzedzając Pacjenta o możliwości przejściowego seplenienia. Odpowiednia ruchomość języka jest bardzo ważna i wszyscy Pacjenci z tym problemem decydują się na zabieg. U żadnego Pacjenta u którego laserowo wykonałem korektę wędzidełka języka nie pojawił się problem złej wymowy. Zwiększenie ruchomości języka pojawia się od razu o zabiegu, cały zabieg odbywa się bezboleśnie w miejscowym znieczuleniu i est całkowicie bezkrwawy.

Stomatolog i członek prestiżowych organizacji stomatologicznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy