Pytanie odnośnie wymowy głoski R

Mam pytanie odnośnie wymowy głoski R. Mam 23 lata, nauczyłam się jakiś miesiąc temu mówić głoską R (przy pomocy logopedy). Ćwiczę codziennie, wychodzi coraz lepiej. Niestety od jakis 2 tygodni muszę się strasznie namęczyć żeby ustawić język w prawidłowej pozycji, bo on tak jakby próbuje wyjśc przed przednie zęby. Nie umiem tego opisać, ale tak jakby wirował, latał w powierzu. Prosze o pomoc, dlaczego tak się dzieje. Może go przetrenowałam?Nie mam teraz możliwość skontaktowania się ze specjalistą

Witam. Niestety przez internet, bez zobaczenia i wysłuchania tego, o czym Pani pisze nie jestem w stanie pomóc. Nie ma innej drogi, jak wizyta u logopedy. Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

Warto podciąć wędzidełko języka. Wielokrotnie przeprowadzałem taki zabieg u osób dorosłych. Odbywa się on w znieczulaniu miejscowym za pomocą lasera. Jest całkowicie bezkrwawy a dolegliwości po zabiegu są znikome.