Wystąpienie seplenienia po podcięciu wędzidełka języka

Witam. Proszę o pomoc. Mój 17-letni Syn miał wczoraj (za moją namową) wykonane podcięcie wędzidełka języka, było krótkie i cieniutkie. Namówiłam Go na ten zabieg wyłącznie ze względów higienicznych i żeby nie miał problemów z całowaniem :). Przez wiele lat od Małego, mówił bardzo wyraźnie, wymawiał bez problemu literę "r", dlatego też Logopedzi nie namawiali na to podcięcie. Mówili, że to Jego wybór. Ja się uparłam, by to zrobił i teraz sepleni, czy to się 'wycofa"? Czy zrobiłam Mu krzywdę? :(((

Dzień dobry.
Do podcięcia wędzidełka powinno się przygotować język, jak również wprowadzić odpowiednie postępowanie po podcięciu. Seplenienie, które się pojawiło po zabiegu powinno się wycofać, jeśli tak się nie stanie, proszę zgłosić się na konsultację do logopedy, który zaleci odpowiednie ćwiczenia likwidujące problem.

Z wyrazami szacunku.
Anna Tońska-Szyfelbein, neurologopeda, logopeda wczesnej interwencji, pedagog terapeuta
http://www.logo-ped.gda.pl