Problem z mówieniem u 5-latka

Syn ma 5 lat, przy mowie często się zacina, zaczyna od aaaaa , przedłuża wyrazy , w chwili narodzin miał słabe napięcie mięśniowe , podejrzewamy ,że to jest jąkanie ale może ono świadczyć o tym własnie napięciu?

Witam

Sytuacja, którą Pani opisuje ma cechy niepłynności mowy. Może być to stan przejściowy ale również początek jąkania.
Proszę skontaktować się ze specjalistą logopedą, który ostatecznie rozwieje Pani wątpliwości.

Pozdrawiam
Joanna Gałczyńska-Adamiak

www.centrum-logopedyczne.pl