Zapowietrzanie się podczas mówienia

bylam u lekarza logopedy i sie zapisalam .dobrego wybralam lekarza chodzi bym sie przestala zapowietrzac w mowieniu.
KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu

Witam. Po pierwsze - logopeda nie nie lakarzem, nie leczy wad wymowy, ani zaburzeń mowy, tylko prowadzi terapię. Jeśli "zapowietrza się" Pani w czasie mówienia, to jest to najprawdopodobniej problem logopedyczny. Jednak najlepiej, gdyby skonsultowała się Pani z logopedą specjalizującym się w pracy nad emisją głosu. Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

0

Witam

Problemami związanymi z mową zajmuje się logopeda, więc wybrała Pani dobrego specjalistę. Ciężko mi określić co Pani rozumie przez zapowietrzanie się? Przyspieszony oddech? Myślę że konsultacja z logopedą rozwieje wątpliwości.

Z poważaniem

Joanna Gałczyńska-Adamiak
www.centrum-logopedyczne.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Moje dziecko nie mówi – czy to autyzm?

Witam,

chciałabym spytać o rozwój córeczki. Otóż ma 14 miesięcy i nie mówi nic świadomie. Chodzi o to, że zasób swoich własnych słów ma duży - począwszy od dadada tatata, psiii itp. Córeczka pokazuje pieski, kotki, przynosi piłkę, picie jeśli chce, wykonuje polecenia proste: wyrzuć pieluszkę, zanieś mamie. Czy dopuszczalne jest, że dziecko w tym wieku jeszcze nie mówi nic świadomie?

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Przyznam, że nie rozumiem Pani pytania. Dzieci w wieku, w którym jest córeczka uczą się mowy i komunikowania z najbliższymi osobami stosując poza gestami, także spory już zasób słów - takich jak mama, tata, dada (najczęściej określa pójście na dwór), albo psiii (co najczęściej oznacza siusiu). Z tego co Pani pisze odnoszę wrażenie, że córeczka potrafi komunikować się świadomie - to znaczy sygnalizuje potrzeby i nazywa najbliższych członków rodziny. Może nie wspomina Pani o wszystkich niepokojących objawach?

Pozdrawiam.

0
Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz
65 poziom zaufania

Witam
Trudno cokolwiek orzec z opisu, który Pani przedstawia bo to zbyt mało. Rozwój mowy najlepiej aby ocenił logopeda. Zachęcam do konsultacji.
Z pozdrowieniami AM

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Łzawienie podczas mówienia o sobie

czesto w pracy plyna mi lzy i .... Zauwazylam ze czesto kiedy mam mowic o sobie (lekarz, szef) zaczynam plakac. Boje sie ze ludzie zle mnie zrozumieja.W przcy przez wiele lat bylam mobowana.Obecnie nie pracoja juz te osoby ale odczowam mimo tego czesto niepokoj.Jestem wtedy malo zkoncentrowana, rozmyslam duzo o tym co mnie spodkalo, nie moge sie jasno wypowiedziec ( mieszkam za granica), trudno min myslec logicznie.Oprocz tego mam dyslekcje .A moze mam niska samoocene w stosunku do kolegow T
KOBIETA, 55 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Mobbing niesie ze sobą bardzo poważne konsekwencje w postaci drastycznego pogorszenia zdrowia fizycznego i psychicznego, mogącego prowadzić do długotrwałej choroby. Narażenie na długotrwały stres o wysokim poziomie intensywności czyni w ludzkiej psychice ogromne spustoszenia. Obniżenie samopoczucia, utrata pewności siebie to zaledwie początek problemów. Osoby mobbingowane najczęściej doświadczają:
zaburzeń psychosomatycznych,
bólów ciała,
zaburzeń gastrycznych,
podwyższonego ciśnienia krwi,
zaburzeń jedzenia, bezsenności,
stanów lękowych, nerwicowych,
stanów depresyjnych
zaburzeń myślenia polegających na niemożliwości koncentracji uwagi, problemach w twórczym rozwiązywaniu nowych zadań, zapominaniu.
W dalszej perspektywie stosowania mobbingu, ofiara zaczyna czuć się coraz gorzej, nie może uwolnić się od myślenia o sytuacji w pracy, zaczyna mieć problemy ze snem i nie potrafi się odprężyć.
Tutaj znajdzie Pani więcej informacji
http://www.voxhumana.pl/?konsekwencje-mobbingu,40

W Pani przypadku warto byłoby skorzystać ze wsparcia psychoterapeuty.
Pomóc mogą również relaksacja. Tutaj znajdzie Pani darmowy materiał do pobrania oraz potrzebne informacje.
http://relaksacja.pl/relaksacyjne/relaksacja_mii.html

Pozdrawiam,
Marta Dziekanowska

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty