Wyleczenie wady wymowy u 30-latka

Dzień dobry! Bardzo chciałabym pomóc mojemu przyjacielowi, bo sam nie wie, jak sobie z tym radzić. Od dziecka ma problem z wadą wymowy. Bardzo się zacina i dość często wypowiada nieprawidłowo słowa. Np. wypowie "jucz" zamiast "już" itp., przez co edukacja języka obcego w grupie wydaje się być niezbyt możliwa, a w jego przypadku jest konieczna.. Co z tym zrobić? Czy są na to jakieś leki? Czy tylko specjalistyczna terapia?Jednak czy w wieku 30lat jest to możliwe do wyleczenia lub choć zaleczenia?

Witam. Nie ma na to leków, nie można tego "wyleczyć", gdyż problemy z wymową nie są chorobą. Aby poprawić wymowę, konieczna jest systematyczna, intensywna terapia logopedyczna. Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

Witam

Nigdy nie jest za późno na terapię!
Jest szereg specjalistów-logopedów którzy pracują z osobami dorosłymi.
Pani znajomy ma cechy niepłynności mowy. Leki tu nie pomogą, konieczne są odpowiednie ćwiczenia.
Zachęcam do podjęcia działań, to może w znaczny sposób podnieść jakość życia.

Pozdrawiam
Joanna Gałczyńska-Adamiak

www.centrum-logopedyczne.pl