Nierozwinięta mowa u 30-miesięcznego dziecka

witam Mam synka w wieku 30 miesiecy i mowi mało. Jego slowa to np. mama, tata. babcia, tam, moja mama, nie, tak, takie podstawowe zadnych sensownych zdan. Jak nie umie powiedziec jakiegos słowa to duzo pokazuje o co dokladnie chodzi. czy mam sie martwic i isc do logopedy?? pozdrawiam Iwona Małecka

Witam. 2 letnie dziecko powinno już mówić około 300 słów i budować proste zdania - tak podają polskie źródła naukowe. Ponieważ Pani Synek mówi tylko kilka słów, należałoby skonsultować Synka z logopedą specjalizującym się w terapii małych dzieci.
Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

https://www.facebook.com/pages/LOGO-PED-Gabinet-terapii-logopedycznej-i-pedagogicznej/280875155279321?ref=hl

Witam

Pani dziecko ma opóźniony rozwój mowy. W wieku 30 miesięcy malec powinien już wypowiadać proste zdania.
Warto stymulować mowę poprzez czytanie, wspólne oglądanie książeczek, nazywanie każdej czynności którą wykonuje się przy dziecku.
Konieczna jest też wizyta u logopedy, który zbada przyczynę opóźnionego rozwoju mowy. Należy dojść do sedna problemu i rozpocząć terapię.

Z poważaniem

Joanna Gałczyńska-Adamiak
www.centrum-logopedyczne.pl