Rozwój mowy u 2-letniego synka

Witam synek skonczyl 2 latka 5 wrzesnia i oprocz slowa tata nic niemowi czy powinnam sie marteic:/

Witam

Nie tak dawno mieliśmy kampanię społeczną "dwa słowa na dwa lata to stanowczo za mało".
Sytuacja u Pani Synka może być już zaburzeniem ale również świadczyć o ogólnym wolniejszym rozwoju. Na pewno warto udać się do specjalisty, który rozwieje te wątpliwości. Wcześnie wdrożona terapia pozwoli na uzyskanie wymiernych efektów. Zapewne otrzyma Pani wskazówki do indywidualnej pracy w domu co powinno także pomóc.

Pozdrawiam

Joanna Gałczyńska-Adamiak
www.centrum-logopedyczne.pl

Witam serdecznie!
Rozwój dziecka przebiega według pewnych stałych fazach, choć każde dziecko przechodzi je indywidualnie. Do prawidłowego rozwoju malucha niezbędny jest pewien zasób pojęć, który zna i rozumie i który może rozwijać. W przypadku takiego dziecka może pojawić się problem, stąd najpewniej synek wskazuje rączką co chce albo prowadzi Panią w określone miejsce, aby w ten sposób dać wyraz swoim potrzebom i oczekiwaniom.

Trudności w braku rozwoju mowy mogą być spowodowane czynnikami medycznymi i warto, aby dziecko skonsultował na przykład neurologopeda i laryngolog. Proponuję również wizytę u psychologa dziecięcego, aby omówił z Panią prawidłowości rozwojowe typowe dla wieku dziecka oraz pokazał jak rozwijać umiejętności synka, jak radzić sobie z jego emocjami, jak spędzać wspólnie czas i jak i w co się można bawić z takim maluchem.

Pozdrawiam serdecznie,
Aleksandra Karmazyn