Stwierdzenie autyzmu a zaburzenia rozwoju 2-latka

Witam! Mój synek ma 2lata i 7 miesięcy, wszystko było o.k. do momentu potrójnej szczepionki w wieku 18 miesięcy po które dostał temeratury ponad 41 stopni i nagle jego rozwój jakby stanął w miejscu. Nie mówi, ma dziwne napady śmiecu i złości, cały dzień zawodzi coś pod nosem kiwając się nad książeczką, a wczoraj neurolog stwierdził, że to najprawdopodobniej autyzm. Jestem załamana i nie wiem, czy szczepienie miło na to bezpośredni wpływ, czy dopiero teraz można było zauważyć autyzm. Pozdrawiam.

Witam. Samo szczepienie nie wywołało autyzmu, natomiast mogło zadziałać jak iskra zapalająca lont i doprowadziło do nasilenia się objawów wskazujących na autyzm.
Proszę zgłosić się do placówki specjalizującej się w diagnozie autyzmu celem potwierdzenia, bądź wykluczenia zaburzeń ze spektrum autyzmu u Synka.
Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

https://www.facebook.com/pages/LOGO-PED-Gabinet-terapii-logopedycznej-i-pedagogicznej/280875155279321?fref=ts

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Nie ma jednoznacznych badań, które potwierdziłyby związek szczepień z autyzmem. Nie ma też jednoznacznej przyczyny autyzmu dlatego trudno powiedzieć na sto procent czy np szczepionka mogła mieć wpływ ma ujawnienie się takich zachowań.
To co teraz Pani musi zrobić to zapewnić dziecku jak najlepsze wsparcie terapeutyczne, wielorakie i systematyczne.
Pozdrawiam AM