Jakie są objawy afazji ruchowej u 5-latka?

wITAM! mAM PYTANIE JAK ROZPOZNAĆ AFAZJĘ RUCHOWĄ U PRAWIE 5 LETNIEGO DZIECKA .jAKIE SĄ OBJAWY

Witam. Afazja, dysfazja dziecięca typu ekspresyjnego (inaczej - ruchowa, motoryczna,) – to niewykształcenie lub zanik mowy spontanicznej, przy z reguły dobrym jej rozumieniu z powodu uszkodzenia mózgu. Występują zaburzenia umiejętności samodzielnego mówienia, nazywania i powtarzania. Dziecko rozumie polecenia i adekwatnie na nie reaguje, wskazuje nazywane przedmioty, może mieć jedynie trudności ze złożonymi zdaniami, natomiast nie mówi w ogóle, lub mówi mało , błędnie i niezrozumiale.
Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

https://www.facebook.com/pages/LOGO-PED-Gabinet-terapii-logopedycznej-i-pedagogicznej/280875155279321?ref=hl