Jak rozpoznać afazję ruchową?

Jak rozpoznąc afazję ruchową na czym to polega,czy może być spowodowane zakłóceniem fal w mózgu np.padaczką typu "petit mall" oraz że syn nie mówił dość długo teraz ma prawie 5 lat i już się nauczył mówić ale nadal wymaga pomocy logopedy ,oraz jest leworęczny tzn.że lewa półkula mózgu pracuje(tak)?

Witam. Afazja, dysfazja dziecięca typu ekspresyjnego (inaczej - ruchowa, motoryczna,) – to niewykształcenie lub zanik mowy spontanicznej, przy z reguły dobrym jej rozumieniu z powodu uszkodzenia mózgu (w niektórych przypadkach w np. w Zespole Landaua-Kleffnera afazja wpółwystępuje z padaczką) . Występują zaburzenia umiejętności samodzielnego mówienia, nazywania i powtarzania. Dziecko rozumie polecenia i adekwatnie na nie reaguje, wskazuje nazywane przedmioty, może mieć jedynie trudności ze złożonymi zdaniami, natomiast nie mówi w ogóle, lub mówi mało , błędnie i niezrozumiale.
Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

https://www.facebook.com/pages/LOGO-PED-Gabinet-terapii-logopedycznej-i-pedagogicznej/280875155279321?ref=hl