Po czym rozpoznać autyzm u dziecka?

Czy moj synek ma auyzm? Ostatnio bardzo zmienilo sie jego zachowanie. Zawsze bujal sie w przod i tyl na kolanach teraz siada na kanapie i buja sie mocno uderzajac plecami, w najwiekszy trans wpada wowczas gdy sa reklamy. Ostatnio przestal reagowac takze na imie, nie skupia sie juz tez na danym przedmiocie tak jak wczesniej. Bawia sie ladnie zabawkami, ale czasami odwraca auto i kreci kolkami smiejac sie przy tym dosc mocno. Nie mowi, nie chce tez juz robic pa-pa czy dawac buzi. Ma 20miesiecy

Witaj,
odsyłam Panią do artykułów mgr Kamili Krocz/na tym samym portalu/.Ważna wydaje się tam wskazówka,by dziecko porządnie zdiagnozować w placówce "Synapsis"lub innej,przez nią rekomendowanej.
Pozdrawiam.

Witam. Jednym z pierwszych objawów autyzmu jest brak zainteresowania innymi osobami, brak reakcji na własne imię, nie odpowiadanie uśmiechem na uśmiech, brak naśladownictwa, większe zainteresowanie przedmiotami i rozwój stereotypowej zabawy własnej, bez potrzeby włączania w nią rówieśników. Zabawa w sposób sterotypowy, nieadekwatnie do funkcji zabawki (np. dziecko szereguje samochody w rzędy, lub też obsesyjnie bawi się ich kołami kręcąc je, zamiast samochodzikami "jeździć"). Nie pokazywanie interesujacego przedmiotu, nie dzielenie się swoim zainteresowaniem z rodzicem. Brak podążania wzrokiem za gestem wskazywania rodzica, czyli brak reakcji dziecka w sytuacji pokazywania przez rodzica- "zobacz to, jaki ładny piesek/kwiatek".
Jeśli niepokoi się Pani zmianą w zachowaniu Synka, radziłabym udać się na konsultację do placówki specjalizującej się w diagnozie autyzmu.
Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

https://www.facebook.com/pages/LOGO-PED-Gabinet-terapii-logopedycznej-i-pedagogicznej/280875155279321?fref=ts

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Pewne zachowania mogą być kojarzone z autyzmem, brak mowy też jest niepokojący. Proszę skontaktować się z psychologiem i logopedą.
Pozdrawiam AM