Zaburzenie mowy przy podejrzeniu afazji

Syn ma 5 l i słabo niezrozumiale mówi.Badanie psych wykazało że w TRJ syn osiągnął bardzo niski wynik w podtestach oceniających rozumienie języka jak i produkcję słów i zdań.Ma trudnosci również ze wskazaniem właściwych obrazków okreslających nazwy czynności i przedmiotów oraz powtarzaniem we własciwej odmianie. Jest dzieckiem leworecznym. Na obecną chwilę mamy 2 x w miesiącu logopedę nic po za tym. Psych i fon podejrzewa afazję, neurolog stwierdził zaburzenie mowy. gdzie szukać pomocy?

Dzień dobry. Jeśli u dziecka jest podejrzenie afazji, konieczna jest systematyczna terapia neurologopedyczna. Dwa spotkania z logopedą w miesiącu to stanowczo zbyt mało.

Z wyrazami szacunku.
Anna Tońska-Szyfelbein, neurologopeda, logopeda wczesnej interwencji, pedagog terapeuta
http://www.logo-ped.gda.pl

Witam,

Aby pomóc dziecku przezwyciężyć istniejące deficyty należy podjąć systematyczną terapię logopedyczną i pedagogiczną. Proszę poszukać w swojej okolicy fundacji zajmującej się pomocą dzieciom z podobnymi problemami.
Systematyczna praca jest tutaj kluczowa, więc zachęcam do podjęcia wysiłku.

Pozdrawiam

Joanna Gałczyńska-Adamiak
www.centrum-logopedyczne.pl