Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 4 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Afazja motoryczno-sensoryczna i jąkanie

Synek 5 l ma stwierdzoną afazję mot-sens.Od listopada zrobił bardzo duże postępy w mowie. Niestety ostatnio zaczął bardzo się jąkać. Jego mowa stała się znowu niezrozumiała i chaotyczna.Najbardziej jąka się gdy chce nam coś przekazać. Jest dzieckiem płaczliwym i b.wrażliwym. Czy niepłynność mowy ustąpi? Gdzie szukać pomocy. Bardzo się martwię zaistniałą sytuacją. Nie dość , że synek ma afazję to jeszcze doszło to jąkanie. Bardzo proszę o pomoc.
KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu

Na logopedę nigdy nie jest zbyt późno

Im wcześniej rozpoczniemy leczenie u logopedy, tym krócej terapia będzie trwać. Dlatego też nie warto z tym zwlekać, kiedy tylko zauważymy problemy z mówieniem u naszego dziecka, powinniśmy udać się do specjalisty. O tym, jak pomóc dziecku w prawidłwym mówieniu opowiada aktorka i logopeda Anna Powierza.

Witam,

W przypadku kilkuletnich dzieci niepłynność mowy może mieć charakter rozwojowy. Często dzieci pod wpływem silnych emocji lub szczególnych zdarzeń zaczynają się zacinać. Taka sytuacja zazwyczaj wygasa samoistnie.
Bardzo istotne jest, aby nie zwracać Synowi uwagi na to, że mówi niepłynnie, nie kończyć za niego zdań i dać Mu szansę do swobodnej wypowiedzi.
Polecam też konsultację z logopedą, który zbada mowę Dziecka oraz udzieli wskazówek odnośnie pracy.

Z poważaniem
Joanna Gałczyńska-Adamiak

www.centrum-logopedyczne.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy