Co jeszcze powinienem zbadać aby znaleźć przyczynę problemu?

Dzień dobry. Mężczyzna 33 lata, waga 97, wzrost 190cm. Mam powikłania po Covid, który przechodziłem w listopadzie 2021. Byłem w szpitalu, miałem zapalenie płuc, obszar zajęty zmianami 20% z mleczna szybą. Schudłem 12kg w 3tyg. Tomografia kontrolna w styczniu pokazała regresję zmian. Spirometria też wyszła prawidłowo. Saturacja też w normie. A tymczasem mam ciągle płytki oddech, całkowita nietolerancję wysiłku, po którym mam zawroty głowy i jeszcze płytszy, krótki oddech. Czuję się wtedy bardzo źle i muszę leżeć cały dzień, żeby dojść do siebie. Po za tym oddaję bardzo mało moczu w dzień, mimo że dużo piję wody. Obrzęków nie mam. Po nocy rano oddaję dwa razy dużo. Tak samo jak się położę w dzień po pół godziny oddaję normalne ilości. Lekarz zapisal mi tialorid, likwiduje on objawy ale nie przyczynę. Wyniki moczu w normie, kreatynina też. USG jamy brzusznej bez zmian. Ciśnienie w normie. Echo serca w normie. Tak samo EKG. Podczas lezenia mam puls 60,70, po wstaniu rośnie do 110 i tak się utrzymuje. Mam też kołatanie serca, szumy uszne, drżenie mięśni, drętwienie palców w nocy, często migrene z aura i snieg optyczny (migrena i śnieg od paru lat juz) Minęło już ponad 3miesiące od covid, byłem u lekarza POZ parę razy, 3 pulmonologów, 2 nefrologów, 2 urologów, 3 kardiologów i nikt nie potrafi mi pomóc, wszyscy mówią Long covid. Straciłem pracę gdyz nie jestem w stanie jej wykonywac. Co mogę jeszcze zrobić, co zbadać by odnaleźć przyczyne?

Niestety, jak na razie bardzo mało wiemy o powikłaniach COVID-19. Powszechna u ozdrowieńców tachykardia i nadkomorowe zaburzenia rytmu serca wynikają zapewne z powinowactwa wirusa do układu bodźcoprzewodzącego, często dochodzi wirusowe zapalenie mięśnia sercowego o etiologii SARS-CoV-2. Objawy neurologiczne może Pan próbować opanować z pomocą choliny, witamin z grupy B (przede wszystkim B1 i B12) oraz magnezu (cytrynian, mleczan lub chelat). Anegdotyczne dowody mówią także o skuteczności CBD (kanabidiol). Uważam, że wymaga Pan intensywnej rehabilitacji, proszę poczytać o metodach fizjoterapii oddechowej. istotna jest także regularna aktywność fizyczna o niskim/umiarkowanym nasileniu. Proszę także wprowadzić bogatobiałkowe produkty do swojej diety (przetwory mleczne, mięso, rośliny strączkowe).