Na co może wskazywać takie krwawienie po porodzie?

Mam 27 lat, 4 tygodnie temu urodziłam dziecko naturalnie. W 21 dobie po porodzie rozpoczęłam stosowanie tabletek antykoncepcyjnych jednoskładnikowych - karmię KPI MM. Odchody pologowe w 3 tygodniu były już słabsze i bledsze. W około 26 dobie po porodzie zaczęłam mieć znów żywa krew w bardzo dużej ilości do tego dużo skrzepów. Udałam się do szpitala w którym rodziłam dziecko, zbadał mnie lekarz i powiedział że w macicy brak jakichkolwiek pozostałości macica jest dobrze obkurczona. Nie zauważył niczego niepokojącego. Krwawienie w tej dużej ilości utrzymuje się już 3 dzień. Podpaskę zmieniam co 2/3 h. Lekarz, który mnie badał powiedział, że raczej nie ma mowy o krwotoku. Dodam, że czuje się dobrze, na tyle na ile może się czuć młoda mama ;) Tabletki zaczęłam brać zgodnie z zaleceniami i ulotką, ale lekarz, który mnie badał powiedziała, że mogą one być odpowiedzialne za tak silne krwawienia albo nie muszą i to "ostatki" połogowe. Nie wiem co myśleć. Czy powinnam się niepokoić?
KOBIETA, 27 LAT 8 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na Pani pytanie. Jeżeli lekarz Panią dokładnie zbadał i nie znalazł żadnych niepokojących dolegliwości, to raczej można być spokojnym.

Z drugiej strony zalecamy jednak, aby cały czas monitorowała Pani sytuację i jeżeli pojawią się jakiekolwiek dodatkowego objawy, lub krwawienie będzie się nasilać, należy udać się ponownie do szpitala.

Najprawdopodobniej krew jest spowodowana przebytym połogiem, ale warto być czujnym.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/krwawienie-po-porodzie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.