Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 9 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Niewyraźna mowa u 3-letniego dziecka

Witam. Moj syn ma 3 lata i 3 msc. Nasz problem polega na tym .ze synek nie potrafi wyraznie mowic. jedyne slowa jakie powie wyraznie to mama i tata. a reszta słów to albo mowi po swojemu abo same koncowki np jak chce powiedziec siku to mowi tylko ku. nie wiem co mam robic. wizyta u logopedy .psychologa ? jak mam pomoc mojemu dziecku :(
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Na logopedę nigdy nie jest zbyt późno

Im wcześniej rozpoczniemy leczenie u logopedy, tym krócej terapia będzie trwać. Dlatego też nie warto z tym zwlekać, kiedy tylko zauważymy problemy z mówieniem u naszego dziecka, powinniśmy udać się do specjalisty. O tym, jak pomóc dziecku w prawidłwym mówieniu opowiada aktorka i logopeda Anna Powierza.

Witam, proszę zgłosić się do Poradni logopedycznej, albo Poradni szkolno-pedagogicznej i poprosić o diagnozę. Wizyty w obu przypadkach są bezpłatne.
Pozdrawiam Aleksandra Karlik

0

Witam. Według źródeł naukowych 2 letnie dziecko powinno wypowiadać około 200-300 słów i budować proste zdania. Pani Synek ma skończone 3 lata i wypowiada tylko podstawowe słowa, ma zatem opóźnienie rozwoju mowy. Radziłbym udać się z Dzieckiem na konsultację do logopedy specjalizującego się w diagnozie i terapii małych dzieci.

Z wyrazami szacunku.
Anna Tońska-Szyfelbein, neurologopeda, logopeda wczesnej interwencji, pedagog terapeuta
http://www.logo-ped.gda.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy