Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 4 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Rozwój mowy u trzylatki

Witam... Jestem mama dziewczynki,ktora w listopadzie skonczy 3lata. Martwi mnie rozwoj jej mowy. Corka mowi ale po swojemu. Sa to pojedyncze slowa,w wiekszosci "jej" np. pieniadze to "cia",kot "cici". Porozumiewanie sie z nia nie sprawia domownikom klopotu bo potrafi na swoj sposob wszystko wytlumaczyc pokazac. Jest w stanie wypowiedziec tez trudniejsze slowa np serce,pieprz,bób. Ale nie ma u niej w uzyciu slow typu chodz,idziemy itp. Powtarza tez niechętnie,jedynie po starszym bracie.
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Na logopedę nigdy nie jest zbyt późno

Im wcześniej rozpoczniemy leczenie u logopedy, tym krócej terapia będzie trwać. Dlatego też nie warto z tym zwlekać, kiedy tylko zauważymy problemy z mówieniem u naszego dziecka, powinniśmy udać się do specjalisty. O tym, jak pomóc dziecku w prawidłwym mówieniu opowiada aktorka i logopeda Anna Powierza.

Dzień dobry,

Konieczna wizyta u logopedy. Proszę nie zwracać się do dziecka stosując zdrobnienia słów tylko w sposób w jaki rozmawia Pani z dorosłymi ludźmi. Do dzieci należy mówić wyraźnie i poprawnie, to, jak dziecko słyszy, ma wpływ na to jak później mówi, a następnie - jak pisze.

Pozdrawiam serdecznie.

0

Dzień dobry. Według źródeł naukowych 2 letnie dziecko powinno wypowiadać około 200-300 słów i budować proste zdania. Dziecko, które ukończyło 3 lata, wypowiada już 500 - 1000 słów. Radziłbym udać się z Córką na konsultację do logopedy specjalizującego się w diagnozie i terapii małych dzieci.
Z wyrazami szacunku.
Anna Tońska-Szyfelbein, neurologopeda, logopeda wczesnej interwencji, pedagog terapeuta, terapeuta dzieci ze spektrum autyzmu
http://www.logo-ped.gda.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy