Mały zasób słów u 18-miesięcznego dziecka

Moj 18 miesięczny synek bardzo mało mówi. Słowa które wypowiada to mama, baba, bach, am, da- znaczy daj i ma- znaczy masz. Nie chce po mnie powtarzac nic, zawsze sam chce cos powiedzieć. Poza mowa dużo rozumie, je i pije sam. Potrafi pokazac z czym chce kanapke, wyrzuca smieci do kosza, bawi sie z nami jak i zabawkami. Wszystko wie gdzie stoi i jak cos potrzebuje to prowadzi mnie za rękę i pokazuje daną rzecz. Jest bardzo ruchliwy. Często się śmieje, ale tez płacze gdy czegoś nie dostanie.

Witam. 18 miesięczne dziecko powinno wypowiadać ok. 50 słów. Jeśli niepokoi Panią to, że Synek mało mówi, proszę udać się na konsultację do logopedy specjalizującego się w diagnozie i terapii małych dzieci.

Z wyrazami szacunku.
Anna Tońska-Szyfelbein, neurologopeda, logopeda wczesnej interwencji, terapeuta SI
http://www.logo-ped.gda.pl