Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 1 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Mało słów u 20-miesięcznego dziecka

Witam. Piszę poniewaz niepokoi mnie zachowanie mojego 20-miesięcznego synka. Maly pokazuje palcem gfy chce cos dostac i przy tym mowi "to". Mowi rowniez mama,tata,baba,jaja,papa,nie,kolko, isc. Czesc tych slow mowi sam a czesc gdy kaze mu powtorzyc. Lubi sie bawic w akuku,autkami, robi brawo,sam pije i probuje jesc, Pokazuje jaki duzy i ile ma klopotow. Odpowiada na pyt gdy czegos nie chce,natomias nie odp "tak" i nie chce pokazywac czesci ciala u siebie. Czy cos moze byc zle z jego rozwojem?
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Dlaczego warto szczepić dzieci?

Witam. 1,5 roczne dziecko powino już mówić kilkadziesiąt, nawet ponad 100 słów, budować bardzo proste zdania. Do porozumiewania się z otoczeniem maluch wykorzystuje słowa, gesty i przedmioty, których rozmowa dotyczy. W wymowie ma prawo skracać trudniejsze wyrazy, czy też zamieniać niektóre głoski na łatwiejsze. Jeśli niepokoi się Pani o rozwój Synka, proszę skonsultować się z logopedą specjalizującym się w terapii małych dzieci. Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

0

Dzieci w tym wieku całkiem swobodnie wypowiadają pojedyncze słowa i próbują budować krótkie dwuwyrazowe zdania. Proszę udać się z synkiem do logopedy, po zbadaniu i określeniu gdzie tkwi problem logopeda włączy ćwiczenia,które w łatwy i zabawowy sposób będą rozwijały mowę synka.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy