Brak mowy u 21-miesięcznego dziecka

Witam moj synek ma 21 miesiecy i nic nie mowi umie tylko nasladowac kotka osiolka i powiedziec am lubi gdy czyta musie bajki i koloruje z nim lecz nie reaguje na proste polecenia i gdy go sie wola wie rowniez co to znaczy auto hustawka i rower oraz piaskownoca ale nic nie chce mowic gdy chce jakos rzecz to ciagnie mnie za reke do mniejsca gdzie dana rzecz sie znajduje potrafi sam sie bawic przez chwile gdy chce czytac przyniesie ksiazeczke ktora chce lecz nic nie mowi co mam robic?

Witam serdecznie,

pisze Pani, że synek nie reaguje na proste polecenia oraz na własne imię. Proszę udać się z synkiem na badanie słuchu. Należy wykluczyć wadę słuchu.

Pozdrawiam,
Marlena Kwiatkowska

Opóźnienia rozwoju mowy diagnozuje się po 36 miesiącu. Warto natomiast skonsultować stan z lekarzem pediatrą podczas bilansu dwulatka.

Witam. 1,5 roczne dziecko powinno wypowiadać około 50 słów, dwulatek powinien mówić około 200-300 słów i potrafić budować wypowiedzi dwuwyrazowe. Państwa dziecko wypowiada tylko kilka wyrazów i to już jest niepokojące, ale także nie reaguje na proste polecenia i własne imię. Koniecznie trzeba skonsultować Synka u logopedy specjalizującego się w terapii małych dzieci.
Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein