Nieskładanie zdań u 3-letniego synka

Witam.Mam problem z moim 3 letnim synkiem (36/37 tc) Martwie sie bo malo mowi nie sklada zdań.Synek to wesole dziecko ale i uparte.Jest ciekawy swiata, umie wskazac swoje potrzeby jak siku reaguje na swoje imie mowi mama, tata, baba miś isc.trzy,jej , tak, nie .zaba,cici, umie nasladowac kota i psa , swinke , krowke.Lubi ogladac bajki ,szybko nawiazuje kontakt z rowiesnikami.Potrafi wykonac kazde polecenie typu" podaj, zrob" Kiedy mowie mu by powtorzyl po mnie zlosci sie .Co robic jak mu pomóc?

Witam serdecznie,

proszę nie zmuszać synka do powtarzania, jeśli to go denerwuje. Niepotrzebnie się zniechęci. Na pewno synek ma swoje ulubione zabawki. Proszę wokół nich tworzyć zabawy tematyczne. Np. samochód straży pożarnej - zabawa w gaszenie pożaru. Proszę pokazać chłopcu w jaki sposób można się bawić, co mogą mówić zabawkowe ludziki. Zachęcać chłopca do naśladowania. Proszę czytać z synkiem książeczki (takie, który oscylują wokół jego zainteresowań. Można również wykonać książeczkę własnoręcznie, wtedy maluszek chętniej będzie po nią sięgał). Czytając proszę także zadawać pytania typu: kto to? co robi?

To tylko przykłady na samodzielne zabawy w domu. Zalecałabym dodatkowo konsultację logopedyczną, po której dokładnie będzie wiadomo jak z synkiem pracować.

Pozdrawiam,
Marlena Kwiatkowska

www.klinika-mowy.pl

Witam. 2 letnie dziecko powinno wypowiadać około 200-300 słów i budować proste zdania. Dziecko w wieku 3 lat powinno wypowiadać już około 1000 słów, budować zdania i opowiadać o otaczającym świecie, o emocjach. Pani 3-letni Synek wypowiada tylko kilka słów, ma zatem opóźnienie rozwoju mowy. Radziłbym niezwłocznie udać się z Synem na konsultację do logopedy specjalizującego się w diagnozie i terapii małych dzieci.

Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein
http://www.logo-ped.gda.pl