Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 3 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nieskładanie zdań u 3-letniego synka

Witam.Mam problem z moim 3 letnim synkiem (36/37 tc) Martwie sie bo malo mowi nie sklada zdań.Synek to wesole dziecko ale i uparte.Jest ciekawy swiata, umie wskazac swoje potrzeby jak siku reaguje na swoje imie mowi mama, tata, baba miś isc.trzy,jej , tak, nie .zaba,cici, umie nasladowac kota i psa , swinke , krowke.Lubi ogladac bajki ,szybko nawiazuje kontakt z rowiesnikami.Potrafi wykonac kazde polecenie typu" podaj, zrob" Kiedy mowie mu by powtorzyl po mnie zlosci sie .Co robic jak mu pomóc?
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Na logopedę nigdy nie jest zbyt późno

Im wcześniej rozpoczniemy leczenie u logopedy, tym krócej terapia będzie trwać. Dlatego też nie warto z tym zwlekać, kiedy tylko zauważymy problemy z mówieniem u naszego dziecka, powinniśmy udać się do specjalisty. O tym, jak pomóc dziecku w prawidłwym mówieniu opowiada aktorka i logopeda Anna Powierza.

Witam serdecznie,

proszę nie zmuszać synka do powtarzania, jeśli to go denerwuje. Niepotrzebnie się zniechęci. Na pewno synek ma swoje ulubione zabawki. Proszę wokół nich tworzyć zabawy tematyczne. Np. samochód straży pożarnej - zabawa w gaszenie pożaru. Proszę pokazać chłopcu w jaki sposób można się bawić, co mogą mówić zabawkowe ludziki. Zachęcać chłopca do naśladowania. Proszę czytać z synkiem książeczki (takie, który oscylują wokół jego zainteresowań. Można również wykonać książeczkę własnoręcznie, wtedy maluszek chętniej będzie po nią sięgał). Czytając proszę także zadawać pytania typu: kto to? co robi?

To tylko przykłady na samodzielne zabawy w domu. Zalecałabym dodatkowo konsultację logopedyczną, po której dokładnie będzie wiadomo jak z synkiem pracować.

Pozdrawiam,
Marlena Kwiatkowska

www.klinika-mowy.pl

0

Witam. 2 letnie dziecko powinno wypowiadać około 200-300 słów i budować proste zdania. Dziecko w wieku 3 lat powinno wypowiadać już około 1000 słów, budować zdania i opowiadać o otaczającym świecie, o emocjach. Pani 3-letni Synek wypowiada tylko kilka słów, ma zatem opóźnienie rozwoju mowy. Radziłbym niezwłocznie udać się z Synem na konsultację do logopedy specjalizującego się w diagnozie i terapii małych dzieci.

Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein
http://www.logo-ped.gda.pl

0

Witam ciepło,
Z tego co Pani pisze wynika, że synek ma intencję komunikacyjną. To bardzo ważne, że chętnie nawiązuje kontakty z innymi i reaguje na polecenia.
Dziecku na pewno nie należy narzucać powtarzania, z pewnością tylko spotęguje to jego opór. Zachęcam do wyeliminowania wszelkich odbiorników tj. telewizja na rzecz opowiadania, pokazywania, rozmawiania, wspólnego śpiewania, bawienia się i angażowania dziecka w wykonywanie różnych czynności domowych.
Proszę się również zastanowić nad profilaktyką logopedyczną, podczas której logopeda zajmie się stymulowaniem rozwoju mowy u synka.
W razie jakichkolwiek pytań, zachęcam do kontaktu.
Pozdrawiam,
Magdalena Jaromi
http://psychologuj.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy