Problem z wysławianiem się, poprawnością słów

witam.Kasia, Mam 39 lat.nie wiem co się dzieje, ale od jakiegoś czasu mam problem z wyławianiem się, zapominam słów , nie umię dobrać końcówki wyrazów, czyli w jakim czasie te wyrazy mam wypowiedziec. mam problemy neurologiczne, przepuchlinę szyjną, i skoki ciśnienia.Czy to ma jakiś zwiazek. pozdrawiam

Witam

Sama przepuklina szyjna nie ma związku ze zdolnością koncentracji oraz płynnością wysławiania się. Czy w związku z dolegliwościami często odczuwa Pani ból? Może być tak, że ból wiążący się ze stresem wpływa na jakość mowy.
Proszę udać się do specjalisty neurologopedy, który oceni co się dzieje i podpowie jak poprawić koncentrację.

Pozdrawiam

Joanna Gałczyńska-Adamiak
www.centrum-logopedyczne.pl

Witam. Jeśli ma Pani problemy neurologiczne, a do tego problem z wysławianiem się, zapominaniem słów, prawidłowych końcówek to radziłabym skonsultować się z logopedą specjalistą neurologopedą. Trudności z mową mają najprawdopodobniej związek z problemami neurologicznymi.
Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

http://www.logo-ped.gda.pl