Co powininno potrafić 27-miesięczne dziecko?

Synek 27 miesiecy jego slowa to mama,tata,babcia,dziadzia, am,pi,abuz,jabilo(jablko),paja(pajak),myju,cien,glina,amen,nie,ta,oko,dziuja,imiona niektore,auto,ijo ijo,hau hau,miau, kwa kwa,wlo(wlosy),baja(bajka),ti(motyl), jajo,baba(babka)sisiu,niema,tam,nie tu, dada(smoczek)osia(osa),ko ko,kokolo(kakao),ciuciu(cosslodkiego),nu(noz),piana,pompa(pomarancza), po(poduszka),dzi(drzwi),bum bum(zjezdzalnia,wozek), lala, dzidzi, kanie(kamien),ziaziu(ogien),wujo,cio(ciocia) ityle czy mam sie martwic?

Lek. Tomasz Budlewski

Nie sadze a jakieś inne objawy? Czy dziecko było na bilansie 2-latka ?

Dzień dobry.
Według źródeł naukowych 2 letnie dziecko powinno wypowiadać około 200-300 słów i budować proste zdania. Pani Synek skończył dwa lata i mówi około 50ciu wyrazów, i są są to głównie wyrażenia dźwiękonasladowcze oraz uproszczone, skrócone wyrazy. Radziłbym udać się z Dzieckiem na konsultację do logopedy specjalizującego się w diagnozie i terapii małych dzieci.

Z wyrazami szacunku.
Anna Tońska-Szyfelbein, neurologopeda, logopeda wczesnej interwencji, pedagog terapeuta, terapeuta dzieci z autyzmem
http://www.logo-ped.gda.pl