Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 5 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak pomóc dziecku zacząć mówić?

Witam synek 27 miesiecy i wedlug mnie malo mowi a moze przesadzam ehh. Jest bardzo wesolym dzieckiem uwielbia bawic sie z dziecmi , je sam , uwielbia nasladowac nas, tzn myje zabawki podczas kapieli , powtarza zabawy po starszych dzieciach . A slowa jakie wypowiada sa niewyrazne tzn paja( pajak ) kwia kwiatek , zwierzeta nazywa miau hau kwa kwa muu , wwu ( mucha) alfabet powtorzy caly oprocz rr. Bardzo chce mowic a jak nie moze to gestykuluje. Zdania to tylko nie ma nie tu nie tam . czy to ok ?
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Na logopedę nigdy nie jest zbyt późno

Im wcześniej rozpoczniemy leczenie u logopedy, tym krócej terapia będzie trwać. Dlatego też nie warto z tym zwlekać, kiedy tylko zauważymy problemy z mówieniem u naszego dziecka, powinniśmy udać się do specjalisty. O tym, jak pomóc dziecku w prawidłwym mówieniu opowiada aktorka i logopeda Anna Powierza.

Dzień dobry.
Według źródeł naukowych 2 letnie dziecko powinno wypowiadać około 200-300 słów i budować proste zdania. Pani Synek skończył dwa lata i mówi niewiele, a do tego są to głównie wyrażenia dźwiękonasladowcze. Radziłbym udać się z Dzieckiem na konsultację do logopedy specjalizującego się w diagnozie i terapii małych dzieci.

Z wyrazami szacunku.
Anna Tońska-Szyfelbein, neurologopeda, logopeda wczesnej interwencji, pedagog terapeuta, terapeuta dzieci z autyzmem
http://www.logo-ped.gda.pl

0

Dziecko się z Państwem komunikuje, wypowiada zdania, są pojedyncze wyrazy, które są charakterystyczne dla mowy dziecka. Jednak, jeżeli uważa Pani, że dziecko mówi mało warto skonsultować tę sprawę z logopedą w gabinecie. Podczas diagnozy logopeda będzie w stanie wychwycić niepokojące zachowania i na pewno zaleci ćwiczenia, które mogą wpłynąć na rozwój mowy dziecka.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy