Czy to normalne, że 26-miesięczne dziecko nie mówi?

Czy to normalne że 26 miesięczne dziecko nie mówi albo mówi tylko kilka słów czy jako matka mam się niepokoić. Czy jest konieczna wizyta u sprcjalisty.

Witam serdecznie,

zależy jakie relacje mają wypowiadane słowa. Dziecko dwuletnie powinno być na etapie łączenia dwóch słów. Jeśli nie zauważa Pani takich prób proszę się przejść na konsultacje.

Pozdrawiam,

Marlena Kwiatkowska
logopeda, pedagog

www.klinika-mowy.pl

Witam. 2 letnie dziecko powinno wypowiadać około 200-300 słów i budować proste zdania. Radziłbym udać się z dzieckiem na konsultację do logopedy specjalizującego się w diagnozie i terapii małych dzieci.

Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein
http://www.logo-ped.gda.pl

Warto zasięgnąć porady logopedy i psychologa a także neurologa. Za mało informacji Pani zawarła w opisie żeby móc coś więcej napisać.