Zaburzenia mowy u 21-miesięcznego dziecka

Witam proszę o pomoc , moja córeczka 23 września skończy 21 i bardzo mało mówi. (Mama tata niema kto to co to kółko trzy nie tak kaka mówi na kaszke. ) a tak to bardziej mówi po swojemu. Ogólnie rozumie bardzo dużo potrafi pokazać swoje części ciała typu raczki nóżki brzuszek główka buzia itp. Potrafi podać mi daną rzecz jeśli ją o to poproszę. Ale ma właśnie ten problem z powtarzaniem nowych słów. Ma już prawie wszystkie zęby ale używa jeszcze smoczka do spania lub gdy chce się uspokoić.

Lek. Tomasz Budlewski

proponuję udac się do lekarza pediatry, po badaniu bedzie mozna cos wiecej powiedzieć.

Dzień dobry.
1,5 roczne miesięczne dziecko powinno wypowiadać ok. 50 słów, natomiast 2 latek - już około 200-300 słów i budować proste zdania. Państwa Córeczka ma 21 miesięcy i wypowiada kilkanaście słów. Radziłabym udać się z Córeczką na konsultację do logopedy specjalizującego się w diagnozie i terapii małych dzieci.

Z wyrazami szacunku.
Anna Tońska-Szyfelbein, neurologopeda, logopeda wczesnej interwencji, pedagog terapeuta
http://www.logo-ped.gda.pl