Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 4 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy takiemu małemu dziecku może nie chcieć się uczyć?

Witam! Mój syn ma 21 miesięcy i nie mówi. Czasem zdarzy mu się powiedziec auto, każde zwierzę to Lili (nasz piesek się tak nazywa). Dziecko rozumie co się do niego mowi i gdy proszę o wyniesienie czegoś do zlewu albo wyrzucenie do kosza to robi to, ale zapytań gdzie jest kotek, ptaszek, cokolwiek w książeczce nie chce pokazać. Czy takiemu małemu dziecku może nie chcieć się uczyć? Takie odnoszę wrażenie.
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Przyczyny udaru mózgu

Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.

Dzień dobry.
Półtoraroczne dziecko powinno potrafić wymówić kilka słów, ale także rozumieć i wykonywać proste polecenia.Dziecko dwuletnie wypowiada 200-300 słów i buduje proste zdania. Pani Synek ma 21 miesięcy i nie mówi nawet kilkunastu słów. Nie zawsze wykonuje polecenia - prośbę o wyniesienie czegoś do zlewu czy wyrzucenie do kosza wykona, ale nie jest w stanie pokazać na polecenie przedmiotów w najbliższym otoczeniu. Radziłabym skonsultować dziecko u logopedy specjalisty wczesnej interwencji, by zdiagnozować przyczynę opóźnień w rozwoju mowy czynnej (wypowiadanie się) oraz biernej (rozumienie mowy - wykonywanie poleceń).

Z wyrazami szacunku.
Anna Tońska-Szyfelbein, neurologopeda, logopeda wczesnej interwencji, pedagog terapeuta, terapeuta dzieci z autyzmem
http://www.logo-ped.gda.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy