Opóźniony rozwój mowy u 3-latka

witam-mój synek za tydzień skończy trzy latka-mówi słabo-wcale.dada,kółko,pi,am,miau,chau,koko,muu,me,auto,oko,sija(szyja),tata,mama -lecz nie zwraca się do nas tymi słowy-uwielbia ogladac książeczki i umie w nich wskazać o co proszę,pokazuje palcem co mu trzeba,mówi gdy chce obejrzeć bajkę,łatwo się irytuje i wpada w złość,ponad to lubi pieszczoty,zabawę i pocałunki oraz gilguchy :)lubi zabawy z bracmi oraz a-kuku i dawaj go (gonimy go ,on ucieka) to co mnie nie pokoi to późna i słaba mowa

Witam. Pani Synek jest już 3-letnim chłopcem i w tym wieku powinien wypowiadać już większość głosek w wyrazach, proste zdania, a zasób słownika powinien liczyć kilkaset słów. Z tego, co Pani pisze mowa Synka jest na poziomie rocznego dziecka. Prosze nie zwlekać, tylko udać się na konsultację do logopedy specjalizującego się w terapii małych dzieci. Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

Witam serdecznie,
poleciłabym udanie się z synkiem do specjalisty psychologa dziecięcego, logopedy. Jeśli w tym wieku mowa wygląda tak jak Pani opisuje jest to wskazanie do dokładniejszej diagnozy. Do diagnozy niezbędny jest kontakt z dzieckiem. Trudno udzielić większej ilości informacji przez internet, jedyne co mogę powiedzieć to, że jest to rzecz do dokładniejszego zdiagnozowania i leczenia. Proszę się udać do specjalisty tam zapewne dostanie Pani więcej informacji na temat problemów syna, terapii i rokowań. Można szukać w okolicznych Poradniach Zdrowia Psychicznego dla dzieci. Pozdrawiam.