Opóźnienie mowy u 2-latka

Moj synek ktory ma 2 lata i 10 miesiecy mowi tylko pojedyncze slowa i umie nasladowac zwierzeta typu muuu hauhau itp odstatnio znalazl sobie niepokojaca zabawe biega z jednego konca pkkoju na drugi gadajac po swojemu i smiejac sie Chcialam zapytac czy to opoznienie mowy jest normalne i czy ktos spotkal sie z takiego typu zachowaniem przy zabawie czy raczej powinno to wzbudzic moj niepokoj.

Dziecko, które skończyło 2 lata powino już mówić kilkadziesiąt, nawet do 200-300 słów, budować bardzo proste zdania. Do porozumiewania się z otoczeniem maluch wykorzystuje słowa, gesty i przedmioty, których rozmowa dotyczy. W wymowie ma prawo skracać trudniejsze wyrazy, czy też zamieniać niektóre głoski na łatwiejsze. A jak jest z rozumieniem mowy u dziecka? Z tego, co Pani pisze Synek ma opóźnienie w rozwoju mowy - ma prawie 3 lata i wymawia tylko pojedyńcze słowa. Radziłabym skonsultować Synka u logopedy specjalizującego się w terapii małych dzieci. Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

Witam, zakłada się, że dwulatek powinien już mówić proste zdania. Jednak - jak to w życiu bywa - różne dzieci rozwijają się różnie. Być może warto skonsultować się z psychologiem, może też okazać się pomocna psychoterapia rodzinna. Pozdrawiam