Problemy z wymową i właściwym reagowaniem na polecenia u 2-latki

Witam,martwi mnie zachowanie mojej 2letniej corki uzywa pojedynczych slow ok 26 ,ale ciagle posluguje sie swoim jezykiem tzw. Paplanina jest bd zywa i usmiechnieta dziewczynka niestety szybko sie denerwuje i zlosci ladnie patrzy w oczy pokazuje palcem i regujena imie czasami jak jest zajeta zabawa nieraguje czy to normalna reakcja?reaguje na polecenia nawiazuje kontakt z dzieciakami,ale niestety nie wola na nocnik i nie kiwa glowa na zapytania tak lub nie powinnam sie martwic prosze o odpowiedz

Witam. Pisze Pani, że Córeczka łatwo nawiązuje kontakt, także wzrokowy, ale gdy się bawi, nie zawsze reaguje na imię - akurat w tym nie ma nic niepokojącego, jest po prostu zaabsorbowana zabawą. Dwuletnie dziecko powino już mówić kilkadziesiąt, nawet do 200-300 słów, budować bardzo proste zdania. Do porozumiewania się z otoczeniem maluch wykorzystuje słowa, gesty i przedmioty, których rozmowa dotyczy. W wymowie ma prawo skracać trudniejsze wyrazy, czy też zamieniać niektóre głoski na łatwiejsze. Być może, że Córeczka denerwuje się i wpada w złość dlatego, że nie może się z Państwem porozumieć, nie jesteście Państwo w stanie domyśleć się, czego chce i i co jej chodzi. Pani Córeczka ma opóźnienie w rozwoju mowy. Radziłabym zatem skonsultować Córkę u logopedy specjalizującego się w terapii małych dzieci.
Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

opisane objawy mogą się mieścić w normie wiekowej, jednak jeśli jest Pani zaniepokojona warto skontaktować się z psychologiem tym bardziej, że czeka Was bunt dwulatka. Pozdrawiam