Witam, nie u wszystkich 2 latków rozwój mowy postępuje szybko( lub według wskazań rozwojowych), często dzieci nawet ok 3-3,5 roku życia dopiero zaczynają mówić znacznie więcej. Warto zwiększyć mówienie do córeczki po imieniu, tak by zaczęła bardziej na nie reagować. Proszę obserwować córkę i ewentualnie konsultować z lekarzem pediatrą inne wątpliwości.Pozdrawiam serdecznie
Rozwój mowy jest różny u dzieci. W wieku dwóch lat podobna sytuacja może się jeszcze mieścić w granicach normy, szczególnie, że córeczka rozumie komunikację werbalną i polecenia słowne. Zachęcam do konsultacji logopedycznej- uspokoi Panią, a dodatkowo zaleci zabawy i ćwiczenia, które wspomogą rozwój werbalny córeczki.
Witam serdecznie!
Jeśli niepokoi Panią rozwój dziecka proszę zgłosić się w pierwszej kolejności do pediatry. Ciężko zdiagnozować dziecko przez internet, jednakże zastanowiłabym się nad badaniem słuchu. Na razie proszę się nie niepokoić, jeśli córka należy do ruchliwych dzieci, rozwój mowy często schodzi na dalszy plan.
Pozdrawiam.
Słabo rozwinięta mowa-kwalifikuje do wczesnego wspomagania, wymuszanie zaspokajania swoich potrzeb przy niskiej komunikacji werbalnej -dziecko wypracowuje sobie metody radzenia sobie z tą sytuacją.Wygląda na to, że dziecko rozumie polecenia i reaguje kiedy chce.To dobrze, że wyeliminowała Pani tv z zycia dziecka.
Witam
Brak rozwiniętej mowy w wieku dwóch lat powinno wzbudzić niepokój. Koniecznie trzeba się skontaktować z logopedą i rozpocząć terapię. Wizyta u psychologa dziecięcego również nie zaszkodzi. Pomoc otrzyma pani w poradni psychologiczno pedagogicznej.
Pozdrawiam
AM
w razie pytań jestem do dyspozycji
www.pracowniaterapeutyczna.eu
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Brak mowy u 2-letniej dziewczynki – odpowiada Lek. Aleksandra Witkowska
- Brak mowy u 2,5-latka – odpowiada Mgr Zuzanna Starczewska
- Niepokojący brak rozwoju mowy u 2-latka – odpowiada Mgr Anna Tońska-Szyfelbein
- Brak rozwoju mowy u 3-letniego dziecka – odpowiada Mgr Joanna Gałczyńska-Adamiak
- Brak rozwoju mowy u 21-miesięcznego dziecka – odpowiada Mgr Anga Aleksandrowicz
- Zaburzenia mowy u 21-miesięcznego dziecka – odpowiada Lek. Krzysztof Szmyt
- Zachowanie dziecka w wieku 2 lata i 3 miesiące – odpowiada Mgr Agata Hensoldt-Jankowska
- Opóźniony rozwój mowy u trzylatka – odpowiada Paulina Witek
- Brak mowy u 21-miesięcznego dziecka – odpowiada Mgr Marlena Kwiatkowska
- Niewielki zasób słów u 2,5-latki – odpowiada Mgr Joanna Gałczyńska-Adamiak