Brak mowy u 2-letniego dziecka

Jestem mamą 2-letniego chłopca. Mój największy niepokój budzi fakt że dziecko nie mówi, tyko pojedyncze słowa: mama, kaka. Na pożegnani robi papa, żółwika, podaje rękę. Lubi oglądać książeczki ale nie chce żeby mu czytać czy opowiadać, szybko przekręca kartki. Jeśli czegoś mu nie che dać zaczyna płakać i kładzie się na podłodze, często jednocześnie uderza głową o podłogę. Lubi dzieci i bawi się z nimi. Okazuje uczucia da buzi, przytuli się. Nikogo się nie wstydzi, przytuli się do obcej osoby.

Dziecko, które skończyło 2 lata powino już mówić co najmniej kilkadziesiąt, nawet do 200-300 słów, budować bardzo proste zdania. Do porozumiewania się z otoczeniem maluch wykorzystuje słowa, gesty i przedmioty, których rozmowa dotyczy. W wymowie ma prawo skracać trudniejsze wyrazy, czy też zamieniać niektóre głoski na łatwiejsze. Nie wspomina Pan, jak jest z rozumieniem mowy u dziecka? Radziłabym skonsultować Syna u logopedy specjalizującego się w terapii małych dzieci. Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

Proszę udać się do logopedy na badanie. Logopeda po ocenie mowy przekaże wskazówki dotyczące postępowania z synkiem. Warto też odwiedzić psychologa.