O czym mogą świadczyć problemy z czytaniem u dorosłej osoby?

O czym mogą świadczyć problemy z czytaniem u dorosłej osoby na głos przy kims? Czasami jest tak,że ktoś stoi za mną np. w pracy, ja patrzę na tekst i przez jakiś czas żadnego słowa nie potrafię przeczytać.Gdy ktoś zadaje pytanie czasami nie potrafię na nie odpowiedzieć, czuję pustkę w głowie,jakąś blokadę, nic sobie nie potrafię przypomnieć. Czasami jest tak, że podczas rozmowy na jakis temat, gdzieś w połowie to się stanie, wtedy milknę, czuję wstyd, trudno wybrnąć mi z tego.

Witam. To, o czym Pani pisze może wynikać z kilu rzeczy - zwykłe zmęczenie, stres. Lub problemy z koncentracją. Problemy z czytaniem mogą też być wynikiem dysleksji. Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

Za mało informacji na temat tych problemów, od kiedy są, kiedy się pojawiają? Proszę porozmawiać z psychologiem, warto:-)
Pozdrawiam

Przyczyna stres, koncentracja, brak pewności w głosie. Wystarczy kilka ćwiczeń relaksacyjnych i impostacyjnych.