Problemy z wysławianiem się, czytaniem i skupieniem

Witam Pania/Pana, Mam taki problem i ciagnie sie od dluzszego czasu (okolo3 lata) Mianowicie cos chyba dzieje sie w moim mozgu i ostatnio zauwazylem nasilenie sie objawow: bardzo czeste zapatrywanie sie w punkt/zawieszanie, podczas rozmowy z kims mam jakby kilku sekundowe wylaczenie z zeczywistosci i nie wiem z kim i oczym rozmawimy. Nie moge pozbierac mysli, mam coraz wieksze problemy z czytaniem, haotycznie rozmawiam i nie moge skleic poprawnego zdania. CIagle zmeczenie. 34 lata Lukasz.

Witam,
objawy o których Pan wspomina mogą być spowodowane rożnymi przyczynami, nie mam także pełnej informacji, o Panu. Proszę Pana zachęcałbym do wizyty u lekarza psychiatry, takie objawy jak brak koncentracji, leżą właśnie w kompetencji lekarza psychiatry, jeśli będzie to potrzebne zapewne zostanie Pan skierowany także na badanie do neurologa. Takie objawy niewykluczone, że mogą być objawami depresji, zalecałabym wizytę u lekarza. Pozdrawiam.

Witam,
przy opisywanych przez Pana objawach bardzo ważna jest odpowiednia diagnoza. Z tego względu zachęcam do wizyty u lekarza psychiatry i/lub neurologa, który będzie w stanie lepiej rozpoznać opisywane przez Pana trudności i ewentualnie zalecić stosowne sposoby dalszego postępowania
Powodzenia
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl

Niestety zaburzenia koncentracji uwagi wchodzą w spektrum wielu zaburzeń - zarówno o podłożu psychologicznym, jak i neurologicznym. Może być również spowodowana dużą ilością stresu (tym bardziej, jeśli jest się narażonym na stres ciągły). W związku z tym po pierwsze - polecam zając się swoim stresem, napięciem (jeśli taki występuje proszę zastanowić się nad jego źródłem i tym, co można zrobić, aby stres był mniejszy - np. relaksacje, hierarchia celów, zmiana myślenia). Po drugie - polecam zgłosić się do psychoterapeuty i/lub psychiatry, który postawi diagnozą opartą na szczegółowym wywiadzie nt. Pana dolegliwości, doświadczeń życiowych, danych z badań lekarskich itd. Dopiero tak postawiona diagnoza będzie mogła stanowić podstawę dla podjęcia konkretnych działań zaradczych. Pozdrawiam