Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 6 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problemy z koncentracją u 34-latka

Witam Serdecznie Od paru lat zaauważam w sobie brak koncentracji (wiek 34) , obecnie mam staż w administracji i niby robie wszystko ok ale czasem zdarzaja mi się powtarzalne błedy typu : nie wstawienie pieczątki,daty inne itp. ...upominają mnie często niby wszystko pisze i tak powtarza mi się to Czy może ew.jakieś badania gdzie się udać ??
MĘŻCZYZNA, 34 LAT ponad rok temu

Zmniejszenie poziomu stresu a depresja

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Psychiatra Agnieszka Jamroży wyjaśnia związek miedzy stresem a depresją.

Po pierwsze proszę się zastanowić czy Pana problem nie wynika np. z prowadzonego stylu życia - być może brakuje Panu odpoczynku, przeżywa Pan dużo stresu który nie ma swojego ujścia lub nie jest przepracowany, mało się Pan odżywia lub też posiłki nie są odpowiednio zbilansowane? Czasami rozkojarzenie może wynikać właśnie z takich elementów codziennego funkcjonowania - zmiana jednego lub kilku z nich może poprawić koncentrację.
Jeśli jednak nie występują tego typu problemy, to proszę udać się na konsultację do lekarza pierwszego kontaktu, który zleci podstawowe badania lekarskie - krwi itd. Być może jakichś substancji Panu brakuje, lub są w nadmiarze - należałoby to sprawdzić i ewentualnie podjąć kroki zaradcze.
Ponadto polecam udać się na 1-2 konsultacje z psychologiem, który pokaże Panu kilka technik pracy nad swoim skupieniem uwagi oraz koncentracją, które mogą Panu pomóc w większym skupianiu się na co dzień. Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia!

0

Trudności w koncentracji uwagi mogą wynikać także z przyczyn emocjonalnych czy stresu. Warto skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu, który w razie potrzeby wystawi skierowanie na psychoterapię.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0

Dzień dobry, trudno określić przyczyny pana problemów z koncentracją. Przyczyną może być zmęczenie wynikające z określonego trybu życia, niechęć do samej pracy, przyczyny neurologiczne. Zachęcam do wizyty u lekarza pierwszego kontaktu, być może przeprowadzenia badań - lekarz zaproponuje dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.

Psycholog i psychoterapeuta, absolwent Uniwersytetu Śląskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy