Problemy z pamięcią i koncentracją u 50-latka

Witam, mam 50 lat i coraz większe problemy z pamięcią i koncentracją. Dodam, że jestem osobą czynną zawodowo, prowadzę firmę, czytam dużo książek, uprawiam sport, nie pale papierosów, nie nadużywam alkoholu. Proszę o poradę, jakie podjąć kroki diagnostyczne, gdzie powinienem się udać.

Witam, pierwsze kroki powinien Pan skierować do neurologa.Zapewne zaleci specjalistyczne badania lub zapisze preparaty poprawiające w/w funkcje intelektualne.Przydało by się tez zrobić ogólne badania internistyczne, zaburzenia o których Pan pisze mogą być związane z różnymi chorobami np tarczycy.Pozdrawiam

Dzień Dobry,
Skoro Pana to niepokoi proponowałabym udać się w ramach NFZ do lekarza psychiatry, który to pokieruje Pana do psychologa klinicznego.Taki psycholog wykona Panu badanie odnośnie jakości procesów pamięci. To chyba najprostsza droga. Zaburzenia, które Pan opisuje mogą też być objawem stresu - często tak reagujemy na wysoki stres. Serdecznie pozdrawiam, Dorota Szykulska-Paprocka