Co oznaczają takie problemy z koncentracją?

Witam. Mężczyzna 29lat 170cm 64kg. Do 26roku życia paliłem oraz przynajmniej dwa razy w tyg spożywałem alkohol dużych ilościach. W wieku 26lat zauważyłem duże pogorszenie się koncentracji oraz problemy w nauce i zapamiętywaniu. Od kąt pamiętam miałem pamięć idealną i nie miałem problemu z zapamiętywaniem. W zeszłym roku w styczniu przestałem palić a we wrześniu skończyłem z alkoholem. Niestety nie ma żadnej poprawy. Bardzo bym prosił o jakiś sprawdzony lek na pamięć oraz informacje co dalej ??

Dzień dobry. Problemy z pamięcią i koncentracją mogą pojawiać się w wyniku np. dłuższego stresu, trudności adaptacyjnych, zaburzeniach lękowych i wielu innych trudności czy deficytów w obszarze funkcjonowania psychologicznego. Dlatego zachęcam Pana do skorzystania z usług psychologa celem poszukania przyczyn opisanej sytuacji i zaplanowania działań mających te przyczyny wyeliminować lub lepiej sobie z nimi radzić. Pozdrawiam.

Witam Pana
Problemy z pamięcią i koncentracją u ludzi młodych najczęściej
spowodowane są brakiem snu, stresem, przemęczeniem,
lub zażywaniem substancji psychoaktywnych.
Towarzyszą też nerwicy, stanom lękowym i depresji.
Bardzo ważne jest, żeby Pana problem został
prawidłowo zdiagnozowany.
W takim przypadku najlepszym sposobem dotarcia
do przyczyny i znalezienia właściwego rozwiązania
problemu jest konsultacja z psychologiem i ewentualnie
podjęcie psychoterapii.
Jeżeli żadne z powyższych u Pani nie występują,
to należy koniecznie skonsultować problem z neurologiem,
który pokieruje dalszą ścieżką diagnostyczną
i zastosuje odpowiednie leczenie.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam, pogorszenie pamięci może mieć związek z wieloma przyczynami. Proszę skorzystać w pierwszej kolejności z konsultacji z lekarzem rodzinnym. Jeżeli obniżenie funkcji poznawczych nie ma związku z przyczynami somatycznymi warto skorzystać z konsultacji z psychologiem. Jeżeli potrzebuje Pan dłuższej rozmowy zapraszam do skorzystania z konsultacji online.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl