Problemy z zapamiętywaniem i koncentracją

wszytsko zapamietuje ,czesciowo zapamietuje.Trudnosci z koncentracja ,problem polega na tym ze gdy nauczyciel dysktuje staram sie zapamietac i notowac to co mowi ,ale czasem gubie sie i nie juz z glowy wylatuje mi to co dyktuje i musze poprosic od nowa by w jakims zdaniu ktorym sie zgubilem powtorzyl.Podczas szkoly policealnej nie skupiam sie na nauce,problem zapmietywaniem i koncetracja co powoduje ze nie potrafie podolac zadaniu i aliczyc semestru 1

odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u doswiadczonego terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Witam Pana
Problemy z pamięcią i koncentracją u ludzi młodych najczęściej
spowodowane są brakiem snu, stresem, przemęczeniem,
lub zażywaniem substancji psychoaktywnych.
Towarzyszą też nerwicy, stanom lękowym i depresji.
Bardzo ważne jest, żeby Pana problem został
prawidłowo zdiagnozowany.
W takim przypadku najlepszym sposobem dotarcia
do przyczyny i znalezienia właściwego rozwiązania
problemu jest konsultacja z psychologiem i ewentualnie
podjęcie psychoterapii.
Jeżeli żadne z powyższych u Pani nie występują,
to należy koniecznie skonsultować problem z neurologiem,
który pokieruje dalszą ścieżką diagnostyczną
i zastosuje odpowiednie leczenie.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl