Problemy z koncentracją i pamięcią od pięciu lat

Witam. Od 5 lat mam problemy z koncentracją i pamięciom mam 24 lata,nie mam innych objawów.Ciężko mi zapamiętać nowe rzeczy, jak coś czytam nic z tego nie rozumiem, muszę wszystko kilka razy sprawdzać, mam problemy z nauką, skupieniem uwagi itp. Jakie badania powinienem wykonać i do jakich lekarzy się udać ?. Byłem u psychologa i stwierdził że nie widzi żadnych zaburzeń nerwicowych itp. Co mam zrobić ?.

Witam,
Proponuję udać się do neurologa i ponowić wizytę u psychologa. W przypadku braku podłoża biologicznego podane przez Pana zaburzenia mogą być objawem zaburzeń o charakterze konwersyjnym lub nerwicowych.
Pozdrawiam

Mgr Adam Horak Psycholog

Zaburzenia nerwicowe a przedstawione przez Pana problemy to dwie inne sprawy. Zaburzenia nerwicowe w dużym przybliżeniu cielesne objawy ukrytych lęków. Problemy, o których Pan pisze dotyczą bardziej funkcjonowania intelektualnego a nie zaburzeń nerwicowych. Mogą być skutkiem np. stresu, przepracowania, zażywanych leków, zaburzonego rytmu snu i czuwania np. pracy w godzinach nocnych i mieć charakter przejściowy. Skoro zasięgnął Pan porady psychologa, to sugeruję wizytę u specjalisty psychiatry, który problem zdiagnozuje dokładniej przy pomocy dość dokładnych testów.

Dzień dobry,

Proszę udać się do lekarza psychiatry lub neurologa, którzy zdiagnozują przyczyny Pana zaburzeń pamięci i odpowiednio do rozpoznania - zaproponują odpowiednie postępowanie.